Maria Orzewska

Maria OrzwskaWykształcenie:

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, (specjalizacja: Formy Użytkowe) i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru)

Doświadczenie:

Czas studiów i początkowe lata tuż po nich, obfitowały w projekty z zakresu wzornictwa użytkowego, głównie kolekcje odzieży dla dzieci i ubiorów damskich, dzianin użytkowych i unikatowych, które realizowałam dla konfekcyjnych firm łódzkich i warszawskich. Jednocześnie tworzyłam kolekcje przedmiotów użytkowych ze szkła, metalu, skóry dla firm z zupełnie odległych branż. Ponadto współpracowałam z J&P Studio Grafiki Filmowej Leszka Gałysza wykonując animacje uzupełniające.

Jestem również autorką kilkudziesięciu modeli zabawek pluszowych projektowanych dla Pony Toys, ilustracji i okładek do bajek dla dzieci wydanych przez MTJ, ilustracji do książeczek edukacyjnych wydawanych przez wydawnictwo RAABE. Jestem współautorem powstających właśnie książek promujących działania artystyczne i historię sztuki wśród dzieci.

Projektowanie graficzne jest moją dodatkową aktywnością zawodową, którą często wspieram różnorodne przedsięwzięcia społeczne.

Pracuje dla:

Prowadzę własną pracownię artystyczną, w której m.in. powstaje linia unikatowych torebek.

Prowadzi zajęcia w WSR:

• Warsztaty malarskie